Virtuali 7a klasės kelionė į Kretos salą

Kai jau atrodo, kad karantinas uždarė mus namuose ir atėmė galimybę keliauti, 7a mokiniai virtualiai iškeliavo į Kretą ir ,,Zoom“ platformoje susitiko su žurnalistu Audriumi Morkūnu (projekto „Mano Kreta“ autoriumi), kuris jau daugiau kaip dešimt metų gyvena Kretos saloje, ją tyrinėja ir veda ekskursijas į salą atvykusiems turistams. Audrius pristatė salą, trumpai papasakojo Kretos istoriją, priminė mokiniams per istorijos pamokas įgytas žinias apie Mino civilizaciją ir legendą apie Minotaurą. Mokiniai susipažino su svarbiausiais miestais ir geografinėmis salos ypatybėmis. Kreta – tai Graikijos sala, kurią skalauja keturios jūros, kuri žavi savo nuostabiais paplūdimiais, kalnais ir tarpekliais, kur kiekvieną dieną galima atrasti kažką naujo.

Mokiniams buvo įdomu klausytis ir apie graikų šventes, papročius bei tradicijas. Sužinojome, kad Velykos yra daug svarbesnė šventė nei Kalėdos, kad per Kalėdas Kretoje puošiami laivai, o ne eglutės, nes jos saloje tiesiog neauga. Priešingai nei mes, kretiečiai švenčia ne gimimo, o vardo dieną, o švenčių metu dainuoja liaudies dainas ir šoka liaudies šokius.

Susitikimo metu galėjome pasigrožėti nuostabiais Kretos vaizdais ir mintimis pakeliauti po nuostabią salą, kurią pasvajojome aplankyti ateityje, nes kelionės plečia akiratį, dovanoja naujas pažintis ir nepatirtus jausmus.

[ngg src=”galleries” ids=”615″ display=”basic_thumbnail”]