Išlaidų projekto „Vakar, šiandien ir rytoj“ pristatymas

Mūsų mokykloje keturių pradinių klasių mokiniai ( 1b, 2b, 3c, 4a) lanko ekonomikos būrelius. Juose vaikai susipažįsta su ekonomikos pradmenimis, pinigų istorija, mokosi taupyti pinigus, neišlaidauti ir ruošiasi gerai finansinei ateičiai.

Balandžio mėnesį būrelio mokiniai baigė vykdyti išlaidų projektą „Vakar, šiandien ir rytoj“. Nuo balandžio 1 iki balandžio 14 dienos 1b klasėje buvo paskelbtas projektas „Taupome centus iš gautos grąžos“.  Šiuo laikotarpiu vienuolikos mokinių šeimos jungėsi į projektą. Kvietė tėvelius savanoriškai kartu su mokiniais įsitraukti į taupymą. Taupyme dalyvavo ir mokytoja. Susitarta taupymui atidėti tik centus, gautus grąžos metu. Suvedę rezultatus, sužinojome, kad visi dalyviai sutaupė 100,35 Eur. Daugiausiai pavyko sutaupyti Lėjai Degutytei  – 13,83 Eur, Simui Kurtinaičiui  – 13,78 Eur, Justui Žemaičiui – 11,91 Eur.

Antrokai (2b kl.) vykdė ilgalaikį projektą „Mes taupome visus metus“. Paaiškėjo, kad visi vaikai pinigėlius taupo. Jų gauna per gimtadienius, už pagalbą buityje iš tėvelių. Dauguma teigė, kad surenka ir neša priduoti plastikinius butelius. Daugiausiai per metus sutaupė Dominykas – apie 200 eurų. Jis užsidirbo valydamas sniegą pas dėdę, gaudavo kišenpinigių vieną kartą per savaitę, gavo pinigų gimtadienio proga. Mokinys sutaupytus eurus išleis šuniukui, stalo žaidimui, o kas liks, paliks ateičiai.

3c klasės mokiniai vykdė projektą „Mano taupyklė“. Jie taupė įvairiais būdais ir gautus pinigėlius dėjo į savo taupykles. Tada ne tik skaičiavo, kiek pavyko sutaupyti, bet ir surengė savo taupyklių parodėlę. Mokiniai džiaugėsi, kad  projekto metu išmoko atsakingiau elgtis su pinigais.

Ketvirtokai vykdė projektą „Gerų darbų pagalba svajonės link“. Iš pradžių mokiniai išsirinko savo svajonę, kuriai taupys. Jų buvo įvairių: naujas telefonas, kompiuteris, dviratis, mamos gimtadienio dovanai, naujam rūbui ir ateičiai. Daugiausiai surinko dvi mokinės, kurios tomis dienomis šventė savo gimtadienius ir svečių prašė atnešti ne dovanų, o dovanai skirtą pinigų sumą. Danielė tokiu būdu susirinko 170 eurų, o Ema  – 105 eurus. Tačiau mokiniai supranta, kad gimtadienis tik kartą per metus, ir reikia ieškoti kitų būdų, kaip susitaupyti savo svajonei. Tad  dvi savaites vykdydami savanorišką socialinę-pilietinę veiklą bandė sutaupyti kuo daugiau pinigų.

Baigus buvo smagu ne tik aptarti surinktas sumas, bet ir tai, kokiais darbais galima užsidirbti norint įgyvendinti savo svajonę. O jų buvo išties įvairių: viena mokinė padėjo senyvo amžiaus kaimynei pasirūpinti augintiniu, jį vedžiojo, rūpinosi jo maitinimu, išnešdavo šiukšles. Kiti mokiniai padėjo seneliams ir tėveliams tvarkyti aplinką, dirbti sode, darže. Treti susitarė su tėvais, kad išneš surinktus namuose butelius ir gautus už depozitą pinigus galės pasilikti sau ir taupyti svajonės įgyvendinimui. Tokiais darbais daugiausiai pavyko sutaupyti Gabrieliui (62 eurai), nedaug atsiliko ir Ugnė (61 euras).

Aptariant projektą patys mokiniai padarė išvadas, kad yra labai daug būdų užsidirbti pinigų ir susitaupyti savo svajonei. Pastebėjo, kad dar yra ir neišbandytų būdų, kuriais pasinaudos ateityje. Pavyzdžiui, nebūtina pirkti naujo telefono, jei senasis dar gerai veikia, rūbus, kurie yra geros kokybės, galima pirkti iš kitų žmonių, kurie juos jau išaugo arba nebenori nešioti. Taip ne tik sutaupys pinigų, bet prisidės prie aplinkos šilimo efekto ir taršos mažinimo. 

Džiaugiamės didėjančiu mokinių sąmoningumu, gamtos saugojimo supratimu ir reikalingumu, socialinės-pilietinės veiklos būtinumo supratimu tokiu sunkiu karantino metu, didėjančiu finansiniu raštingumu ir atsakingu pinigų taupymu bei naudojimu.  

[ngg src=”galleries” ids=”611″ display=”basic_thumbnail”]