„Mokonomikos“ diena – netradicinio ugdymo diena

Kovo 30 dieną pradinių klasių mokiniams buvo organizuota netradicinio ugdymo „Mokonomikos“ diena. Pirmoji veikla buvo susijusi su pinigais. Jos metu vaikai susipažino su pinigų istorija. Patys pirmieji pinigai pasaulyje buvo kriauklės, vėliau įvairios kuopos, maisto produktai. Vyko mainai. Kadangi tai buvo labai nepatogus atsiskaitymo būdas, nutarta įvesti kitokius pinigus – auksines monetas, sidabrines lazdeles. Ir tik vėliau atsirado popieriniai pinigai. Pamokos metu vaikai „pakeliavo“ po pasaulį, susipažino su dabartiniais įvairių šalių pinigais. Prisiminė Lietuvoje buvusius pirmuosius litus, talonus, naujesnius litus. Pamokos pabaigoje mokiniai kūrė savo ateities pinigus.

Kadangi prisigaminome pinigų, reikia juos kažkur sudėti. Todėl antra veikla buvo piniginės su skyreliais gamyba. Šios veiklos mokė dizainerė Inga Gilė.

Artėjo pietų metas, tad trečia veikla buvo susijusi su maistu. Dizainerė, menininkė Jolita Vaitkutė parodė, kokius stebuklingus paveikslus galima pagaminti iš maisto produktų. Ji akcentavo, kad labai svarbu kurti nenaudojant medžiagų, kurias reikėtų vėliau išmesti ir teršti aplinką. Tad jos pasirinkimas buvo maisto produktai, kuriuos galima suvalgyti. Pamėginta kurti paveikslus ir iš žemės, maisto produktų pakuočių, netgi šiukšlių. Mokiniams pasiūlėme patiems pabandyti sukurti meno kūrinį iš maisto produktų. Juk skaniau valgyti, kai maistas yra gražiai patiekiamas. Vaikai smagiai pasidarbavo virtuvėje.

Kviečiame pasigrožėti pradinių klasių mokinių darbeliais, pagamintais netradicinės dienos veiklų metu. Nuotraukose rasite ir autorės kūrinių fotografijų.

[ngg src=”galleries” ids=”610″ display=”basic_thumbnail”]