Vilties aitvaras

1941 m. birželio 14 d. Sovietų Sąjunga pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą. Šiemet, minint Gedulo ir vilties dieną,mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai  dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Vilties aitvaras“ ir darė pilietinės iniciatyvos simbolį – aitvarą.

Aitvaras, kaip simbolis, žmonių sąmonėje turi teigiamą prasmę – jis, kaip ir žmonių svajonės, yra laisvas ir plazdenantis ore. Žmonės, kurie buvo ištremti, neteko visko: Tėvynės, namų, artimųjų, laisvės ir galimybės rinktis. Tačiau svajones, viltį galėjo turėti neišsiduodami ir tvirtai saugodami jas savo širdyse.

Dalyvaudami pilietinėje iniciatyvoje, mokiniai galėjo prisiminti jau turimas istorijos žinias bei pasidomėti Lietuvos gyventojų trėmimų istorija savo artimiausioje aplinkoje, paklausti apie tai tėvų, senelių, prosenelių bei tų įvykių liudininkų – buvusių tremtinių ir politinių kalinių. Tai puiki galimybė dar kartą prisiminti mūsų šalies istoriją, pažinti ją, taip pagerbti buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones bei puoselėti istorinę atmintį.

[ngg src=”galleries” ids=”565″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]