Knygos vaikams: nuo klasikinių istorijų iki naujų formų bei įgūdžių lavinimo.

Šiuolaikinių knygų vaikams paskirtis labai išsiplėtė ir stipriai pakito. Dabar jos skirtos ne vien tik įprastiniam dėmesio koncentravimui, vaizduotės lavinimui ar tiesiog būdui ramiai leisti laiką. Prasmingas ir smagus laikas su vaikais, pasaulio pažinimas, mokymasis skaityti, pastabumo bei smulkiosios motorikos ar net emocinio intelekto lavinimas – tai dalykai, kurių tikimasi atsivertus knygą vaikams.

Pažinti, suprasti, veikti

Linas Jonauskas „Kur ieškoti rudojo lokio“

Ar kada susimąstėte, kokia įspūdinga gamta mus supa? Skaitydami šią knygą, leiskitės į nesibaigiančius nuotykius ir viską išvyskite savo akimis! Čia rasite galybę įdomių faktų, daug naudingų patarimų; pasisemsite idėjų, kaip keliauti su šeima ar draugais; sužinosite, kaip tausoti gamtą ir rūpintis kitais, bei išbandysite daugybę naujų dalykų!

Jūsų laukia ištisus metus trunkanti smagi kelionė, per kurią visur lydės gamtos mylėtojas Linas ir jo gera draugė voverytė Gilė!

Aurelie Chien Chow Chine „Mano jausmai“

Gastonas – mažas vienaragis. Visai kaip ir tave, jį dažnai aplanko įvairios emocijos. Kartais tai būna pyktis, kartais – liūdesys ar begalinė energija, ir mažylis nebežino, kur dėtis. Kad užplūdę jausmai neapverstų visko aukštyn kojomis, Gastonas žino vieną svarbią paslaptį, kuria mielai pasidalys ir su tavimi!

Trumpos kasdienės istorijos moko vaikus atpažinti ir įvardyti užplūstančias emocijas, pataria, kaip jas priimti ir kaip su jomis elgtis, o kiekvieno skyriaus pabaigoje aprašyti kvėpavimo pratimai parodys, kaip kaskart užvaldžius stipriems jausmams viską grąžinti į vėžes.

Živilė Adomaitytė „Pasidaryk ir žaisk: 3D žvėrys ir gyvūnėliai“

Nuspalvinęs, iškirpęs ir suklijavęs knygelės piešinius vaikas savo susikurtame miške, krūmynuose ir žolynuose galės apgyvendinti vilką, lapę, briedį, barsuką, šuniuką ir katinėlį, arklį ar vienaragį, avelę, triušį bei kitus miško žvėrelius, paukščius ir naminius gyvūnėlius.

Šmaikščios dailininkės iliustracijos įkvepia kūrybiškai pasirinkti spalvas, karpymas ir klijavimas lavina smulkiąją motoriką, o linksmos detalės žadina vaizduotę ir kviečia pasinerti į žaidimų pasaulį. Tai puiki priemonė tėvams ir pedagogams turiningai leisti laiką su vaikais.

Magali Le Huche „Pakas. Tegyvuoja rokas!“

Iliustracijų ir garsinė knyga, supažindinanti vaikus su muzikos instrumentais.

Skaitykite istoriją ir klausykitės skirtingais instrumentais atliekamų melodijų! Šuniukas Pakas – pats tikriausias muzikos gerbėjas. Jis čiumpa gitarą ir keliauja į roko muzikos miestą Londoną įgyvendinti svajonės – įrašyti pirmosios muzikos plokštelės!

Draugystei su raidėmis

Živilė Adomaitytė „Linksmoji abėcė“

Tyrinėti, sužinoti ir išmokti lengviausia tada, kai tai daryti smagu ir vaikams, ir suaugėliams!

Knygelės piešiniai paskatins vaikus susipažinti ir įsidėmėti, kaip atrodo lietuvių kalbos abėcėlės raidės, o kartu skaitantys vyresnieji draugai prisimins, kad būnant vaiku galima laisvai ŽONGLIRUOTI ŽIRNIAIS, pamatyti PŪKUOTĄ PONĮ ir ROŽINĮ RAGANOSĮ arba patikrinti: gal tikrai šiandien DELFINAS DŪKSTA DEBESYSE?

„Skiemenuotos pasakos: Dangus griūva, Žiogas ir skruzdėlė. Varna ir sūris“

Lietuvių liaudies pasakos atgimsta! Pasakose „Dangus griūva“, „Žiogas ir skruzdėlė“, „Varna ir sūris“ naujomis spalvomis atgyja nepamirštami jų personažai – baikštusis katinėlis ir išmintingoji meška, darbščioji skruzdėlė ir lengvabūdis žiogas muzikantas, savimyla varna ir gudrioji lapė.

Ši paveikslėlių knyga skirta 4–7 metų vaikams, besimokantiems skaityti. Pasakos knygelėje su-skie-me-nuo-tos, kad vaikas, atpažindamas raides ir tardamas garsus, galėtų jas perskaityti pats.

Ieškokite ir kitų „Skiemenuotų pasakų“ serijos knygų – „Kaip senelis ir senutė ropę rovė, Išdidūs baravykai, Vilkas ir septyni ožiukai“ bei „Skruzdėlytės nuotykiai, Saulė ir mėnulis, Šimtas zuikučių“.

Vakaro skaitiniams

Giles Andreae, Guy Parker-Rees „Žirafos šokt nemoka“

Nuostabi eiliuota pasaka, kurios pasaulyje parduota daugiau nei 2 milijonai kopijų!

Kasmet iš visos Afrikos žvėrys susirenka į smagią šventę „Džiunglės šoka“. Čia liūtai meiliai linguoja tango, šimpanzės energingai trepsi ča ča ča, visus žvėris užvaldo muzikos ritmai. Tik Džerė šioj šventėj jaučiasi nelaiminga, nes visi žino, kad žirafos šokti nemoka. Tačiau vienas mažas padarėlis įsitikinęs kitaip!

Susan Kreller, Sabine Büchner „Šliumpis Pumpis, vėlyvasis maumas“


Šmaikščios trumpos maumiškos istorijos ir prajuokins, ir pamokys!

Šliumpis Pumpis – tikrų tikriausias maumas, kuriam patinka krėsti šunybes. Tačiau jis turi vieną bėdą – visur ir visada vėluoja! Todėl prabudęs vieną rytą Šliumpis Pumpis nusprendžia bent kartą viską atlikti laiku!

Patiems mažiausiems

Rotraut Susanne Berner „Ką žmonės veikia vasarą“

Ši didelė, spalvinga, kupina pačių įdomiausių istorijų knyga įtrauks ne tik mažiausius, bet ir vyresnius vaikus! Laukime vasaros kartu! Kiekviename knygos puslapyje iliustracijomis pasakojama daugybė vasariškų istorijų: apie Zuzanos gimtadienį parke, pradingusius pingvinus ar nuo katino besislepiančią pelytę.

Vokietijoje gimusią ir ten pat kuriančią autorę Rotraut Susanne Berner pasaulyje išgarsino ši populiari knygų vaikams serija, kurios tiražas pasaulyje siekia pusę milijono egzempliorių, išleista penkiolikoje šalių.

„Miško garsai“

Spauskite ir klausykitės!

Šios iliustracijų knygos miško garsai sužavės mažuosius skaitytojus. Spauskite mygtukus ir klausykite, kaip čiurlena upelis, džiugiai dūzgia bitės ar naktį pasitinka pabudusi pelėda.

Benji Davies „Meškis Zujus zoologijos sode“ ir „Meškis Zujus dirba ugniagesiu“

Meškis Zujus kasdien išbando vis ką nors nauja. Drąsiai stumdyk paveikslėlius ir sužinok, ką jis veikė zoologijos sode ar dirbdamas ugniagesių komandoje.