Progimnazijos IT komanda „ITstudents“ – tarptautinio konkurso „Ventspils IT Challenge 2019“ antros vietos laimėtoja

Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos komandos „ITstudents“ ir „DreamBusters“ lapkričio 13–15 dienomis dalyvavo tarptautinio konkurso „Ventspils IT challenge 2019“ finaliniame etape Latvijoje, Ventspilyje. Komandas sudarė progimnazijos mokiniai Vilius Aleknavičius, Ignas Stankevičius, Rasa Komisaraitytė, Dovydas Kriaučiūnas, Mantas Gaižutis, Arnas Balaika ir IT mokytojai Nerijus Mašalaitis bei Almantas Raškauskas.

Pirmąją konkurso dieną, vakarėjant, mūsų komandos atvyko į viešbutį. Viešbutyje visi gavome po krepšelį su dovanomis. Pavakarieniavę išėjome pasivaikščioti po nuostabų Ventspilio miestą. Vėliau vyko vakaro užsiėmimai. Pagrindinis jų tikslas – susipažinti su naujais žmonėmis. Dalyviai turėjo susirasti žmogų iš kitos šalies ir su juo bendrauti pateikta tema, sužinoti ir apie bendrus pomėgius, ir apie skirtumus.

Kitą dieną, pavalgę pusryčius, dalyviai buvo nuvežti į vietos universitetą, kuriame reikėjo atlikti konkurso užduotis. Tuo metu mokytojai dalyvavo seminaruose. Atlikę užduotis moksleiviai buvo parvežti į viešbutį, kur jų jau laukė mokytojai. Mokiniai pasidalino įspūdžiais su mokytojais. Vakare vyko koncertas, buvo žaidžiami stalo žaidimai ir kompiuteriniai retro žaidimai.

Paskutinę konkurso dieną moksleiviai ir mokytojai vyko į ekskursiją. Visi apžiūrėjo Ventspilio išmaniųjų technologijų centrą, įspūdingus kultūros rūmus,  stebėjo įdomią 3D pamoką apie cunamius. Pasibaigus ekskursijai, vykome į apdovanojimų ceremoniją. Jos metu buvo apdovanotos geriausios komandos trijose klasių grupėse. B grupėje (4-6 klasės) iš 18 komandų mūsų progimnazijos komanda „ITstudents“ užėmė garbingą 2 vietą ir laimėjo 800 eurų piniginį prizą.

Po ceremonijos pavargę, bet labai laimingi iškeliavome namo. Šio renginio metu komandos nariai susipažino su naujais žmonėmis ir įgavo neįkainojamos patirties.

IT mokytojai Nerijus Mašalaitis ir Almantas Raškauskas