Košės diena

Spalio 10-ąją minima Pasaulinė košės diena. Jau keletą metų iš eilės progimnazijoje organizuojamoje šventėje šiemet dalyvavo 358 mokiniai. Mokiniai rytą pradėjo maistingais košės pusryčiais.

Labai svarbu augantį ir nuolat besivystantį organizmą aprūpinti būtiniausiomis medžiagomis. Tam būtina reguliari mityba – trys pagrindiniai dienos valgymai bei užkandžiai prieš pietus ir prieš vakarienę. Pusryčiai – ypač svarbus dienos valgymas, jei jie praleidžiami, po pietų vaikas jau jausis praradęs energiją, be to, vaikai rizikuoja persivalgyti. Todėl būtina valgyti maistingus pusryčius, įtraukti visaverčius grūdinių kultūrų produktus, pavyzdžiui, įvairias avižų ar grikių košes. Maistingi pusryčiai padės palaikyti energiją, todėl vaikams bus lengviau mokytis, susikaupti.

Sveika ir subalansuota mityba turėtų būti kiekvieno žmogaus kasdienybė. Įpročius keisti jiems įsisenėjus labai sunku, todėl manome, kad žinių apie sveiką mitybą pirmiausia reikia suteikti patiems mažiausiems. Tikime, kad įgytos žinios labai svarbios, todėl geru pavyzdžiu norime parodyti, kad košė – maistingas produktas, puikiai tinkantis pusryčiams ar dienos užkandžiui, suteikiantis energijos ir jėgų visai dienai.

 Organizacinė grupė