Europos Sąjungoje švenčiama šventė, skirta Europos Sąjungos kalboms

Rugsėjo 26 d. Europos Sąjungoje švenčiama šventė, skirta Europos Sąjungos kalboms. Pirmą kartą švęsta 2001 m. Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, taip pat ir regionų bei tautinių mažumų kalboms.

Ši diena, kaip ir kasmet, buvo paminėta mūsų progimnazijoje. Mokyklos bendruomenę pasitiko papuošta progimnazijos fojė, visos durys mirgėjo nuo rudeninių lapų su užrašais įvairiomis užsienio kalbomis gausybės. Užsienio kalbų mokytojos vedė pamokas, skirtas šiai progai paminėti, o dieną vainikavo jau ketvirtą kartą mūsų mokykloje vykęs konkursas „Spelling Bee 2019“, kuris nustebino įnirtinga kova tarp dalyvių.

Užsienio kalbų mokytojos dėkoja visiems, prisidėjusiems prie šios dienos organizavimo, mokiniams už jų neblėstantį norą tobulėti ir, be abejo, knygynui „Humanitas“ už prizus konkurso nugalėtojams. Ne veltui Jonas Jablonskis yra sakęs: „Kalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta. Tautos kalboje yra išdėta visa jos prigimtis.“

Užsienio kalbų mokytojos