Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos ir „Ryto“ pagrindinės mokyklos 5-okų išvyka

Bendradarbiavimas – tai labai svarbus gebėjimas, kuris lemia žmogaus sėkmę tiek profesinėje, tiek asmeninėje srityje. Džiugu, kai Marijampolės mokyklos ne konkuruoja, o bendradarbiauja,  juk  mus vienija   vienas tikslas – kokybiškai  ir šiuolaikiškai ugdyti jaunuosius marijampoliečius. Ankstų rudenišką rugsėjo 18 dienos rytą gausus būrys Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos ir „Ryto“ pagrindinės mokyklos 5-okų išvyko į ištvermingumo ir pažinimo edukacinį žygį Lietuvos pajūryje.

Keliaudami pėsčiomis pajūriu, mokiniai stebėjo gamtos grožį, klausėsi jūros bangų kuriamos muzikos. Delfinariume gėrėjosi stuburinių žinduolių  – delfinų – pasirodymu. Istorijos žinias praplėtė edukaciniuose užsiėmimuose etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje bei senųjų žvejybos laivų aikštelėje klausydami mokytojos pasakojimo apie Palangos ir Šventosios miestų istoriją. Mokiniai, supratę, kad muziką galima atrasti vis iš naujo paprasčiausiuose dalykuose, žygį pabaigė linksmu bendru šokiu.

Vaikščiojimas mums padeda gerai jaustis, stiprina imunitetą. Wilfred Peterson teigia: „Vaikščiok su svajotojais, tikėtojais, drąsuoliais, šviesuoliais, planuotojais, darytojais, tiesiog sėkmingais žmonėmis, kurių galvos debesyse, o kojos ant žemės“. Tad keliaujant būti kartu, kažką naujo, įdomaus sužinoti ir linksmiau, ir smagiau.

Nepabijoję rizikuoti, pajutę šėlstančios Baltijos jūros grožį, realizavę savo idėjas, kupini įspūdžių grįžome namo.