5-8 klasių mokinių projektinė veikla „Muzikos paveldas: nuo klasikos iki džiazo“

Birželio 19 dieną Jono Totoraičio progimnazijoje buvo vykdoma 5-8 klasių mokiniams projektinė veikla. Jos metu žymus muzikantas Gediminas Dalinkevičius organizavo kultūros paso edukacinį renginį „Muzikos paveldas: nuo klasikos iki džiazo“.
Tai užsiėmimas, kurio turinį sudaro skirtingų meninių epochų bei stilių rimtosios muzikos kūrinių pristatymas ir atlikimas, o taip pat – pokalbiai bei diskusijos apie ką tik skambėjusią muziką. Atliekamos muzikos repertuarą sudaro žymiausių rimtosios muzikos kompozitorių, tokių kaip J.S. Bach, W. A. Mozart, N. Paganini, B. Dvarionas  bei kitų, sukurtų ar pritaikytų kūrinių smuikui bei gitarai atlikimas. Mokiniai  turėjo galimybę išgirsti ir įvertinti atliekamos muzikos grožį ir patirti emocijas, kurias ši muzika gali suteikti.
Taip pat buvo vykdoma kūrybinė veikla „Muzikos instrumentai“. Mokiniai mokyklos stadione piešė muzikos instrumentus bei pasinėrė į šokio ritmą. Skambant šiuolaikinei muzikai ir vadovaujant 7d klasės mokinei Airidai Šneiderytei bei jos sesutei,  sušoktas „Flash – mob“.