Ekskursija į Aukštaitijos nacionalinį parką

2019 m. birželio 3 dieną 6c ir 7c klasių mokiniai išvyko į dviejų dienų ekskursiją po Aukštaitijos nacionalinį parką. Ekskursija prasidėjo ankstyvą rytą. Visi buvo puikios nuotaikos.

Pirmoji vieta, kurią nutarėme aplankyti, – Lietuvos etnokosmologijos muziejus. Buvo labai įdomu klausytis gido pasakojimų apie žvaigždes, planetas. Pakilome į įspūdingą apžvalgos aikštelę, kurios aukštis daugiau nei 50 metrų. Gėrėjomės nuostabiais Molėtų apylinkių vaizdais.

Kitas objektas – Dangaus šviesulių stebykla. Gidas, vardu Jonas, labai vaizdingai pasakojo apie senovės žynius ir jų veiklą naudojantis dangaus galiomis. Itin įdomu buvo klausytis apie horoskopus ir jų reikšmes.

Po to vykome į Molėtų skulptūrų parką. Gėrėjomės gražiomis skulptūromis, unikaliu parku.

Turiningai praleidę laiką atvykome į nakvynės vietą – sodybą „Duobys“. Ši sodyba yra pritaikyta aktyviam poilsiui. Gausu įvairių pramogų: yra sūpynių, įrengtos tinklinio, futbolo, krepšinio aikštelės. Laukė maudynės ir bendra vakarienė.

Kitos dienos ryte išvykome į žvejų ir medžiotojų muziejų Mindūnuose. Didelį įspūdį paliko Antano Truskausko medžioklės trofėjai nuo lūšies iki begemoto. Žvejybos muziejuje susipažinome su senovės žvejo gyvenimu ir žvejybos būdais. Aplankėme ir šalia muziejaus esantį aukščiausią Lietuvoje apžvalgos bokštą. Nuo jo atsivėrė nuostabus Aukštaitijos nacionalinio parko vaizdas.

Pasižvalgę vykome į Strigailiškio kaimą, kur yra įsikūręs „Romnesos“ šakočių kepimo cechas. Jaukioje aplinkoje mėgavomės šviežiu šakočiu, arbata. Stebėjome, kaip kepamas šakotis ant laužo, klausėmės technologės pasakojimų apie kepimo procesą ir šakočio istoriją. Įdomiausia buvo patiems prisidėti prie šakočio kepimo pilant tešlą.

Paskutinė vieta, kurią aplankėme, tai Ladakalnis. Nuo šio kalno atsiveria įspūdingas vaizdas, matyti net 6 ežerai, labai graži gamta.

Pavargę, tačiau labai laimingi ir kupini teigiamų emocijų keliavome namo. Esame labai laimingi ir dėkingi savo auklėtojams Nerijui Mašalaičiui, Mindaugui Jaruševičiui ir mokytojui Almantui Raškauskui už šią kelionę.