Robotiada 2019

Kovo 23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko „Robotiada 2019“. Varžybose dalyvavo ir mūsų progimnazijos komanda „DreamBuster“. Komandos nariai: Rasa Komisaraitytė (4 klasė), Rokas Komisaraitis (5 klasė), Erikas Adomauskas (5 klasė), Eimantas Vilčinskas (5 klasė). Šiais metais renginyje dalyvavo ir kiti robotikos entuziastai iš mūsų progimnazijos. Šių metų „Robotiados“ tema – „Misija Mėnulis“.

Tai buvo jau septintus metus organizuojamas renginys, kuriame susitinka robotų konstruotojai bei robotikos varžybų aistruoliai. Renginyje galima apžiūrėti robotų parodą, pačiam tapti kūrėju ir išbandyti robotų kūrimą.

Mūsų komanda dalyvavo „Lego Sumo“ varžybose. Rungties pavadinimas yra kilęs iš japonų kovos meno, kuris taip ir vadinamas – sumo. Šiose varžybose nebūtinai didesnis ir sunkesnis laimi kovą. Labai svarbi yra strategija, taktiniai sprendimai ir išmonė. Rungties metu liejasi emocijos, nes kovos rezultatas dažnai yra nenuspėjamas. Varžybose dalyvavo 78 komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kitų šalių.

Nerijus Mašalaitis ir Almantas Raškauskas