Jaunimo susitikimas su popiežiumi bylojo „Kristus Jėzus – mano viltis“

Šeštadienį mūsų progimnazijos aštuntokai ir grupelė mokytojų dalyvavo jaunimo  susitikime su popiežiumi Pranciškumi, kuris vyko Katedros aikštėje. Į susitikimą su Kristaus vietininku atvyko jaunimas iš visų Lietuvos kampelių. Nuo 14 val. belaukiant popiežiaus jaunimui vyko speciali programa. Buvo dainuojama, giedama, pasakojami liudijimai žmonių, kurie atrado Kristų savo gyvenime ir tikėjimas nušvietė jų kelią viltimi.

Giedant specialiai popiežiaus vizitui sukurtą giesmę „Kristus Jėzus – mano viltis“  , popiežius jaunų žmonių sutiktas plojimais. Pontifikas pasisveikinęs su jaunimu, išklausęs dviejų jaunuolių – Monikos ir Jono liudijimus, kreipėsi į visą Lietuvos jaunimą, susirinkusį aikštėje ir už ekrano, teigdamas, kad pasijuto lyg bendrautų su bičiuliais: „klausiausi jų kaip draugas, lyg sėdėtume kartu su draugais kokiame nors bare, pasakodami apie savo gyvenimą ir gerdami alų arba girą, išėję iš Jaunimo teatro spektaklio“. Tačiau priminė, kad gyvenimas nėra teatro spektaklis, o tikras ir konkretus, kaip ir visų, kurie šeštadienį susirinko į aikštę tarp dviejų upių. Šventasis Tėvas kvietė jaunimą nenuleisti rankų, nepasiduoti sunkumams, nes ir tautos laisvė iškovota buvo vyrų ir moterų, kurie nepasidavė negandoms. Taip pat priminė, kad didžiausia malonė būti tautos dalimi, kvietė nepamiršti savo šaknų:  „Nepamirškite savo tautos šaknų, kalbėkitės su senoliais, su jais nėra nuobodu kalbėtis, tegu jie papasakoja apie savo išgyvenimus, džiaugsmus, vertybes“.

„Kristus mums primena, kad neturi reikšmės priešininko stiprumas. Neturi prasmės, ar laimi Kauno „Žalgiris“ ar „Vilniaus Rytas“, – pajuokavo popiežius, sulaukęs plojimų minioje ir tada jų paklausęs, kurią krepšinio komandą jie palaiko.

„Prieš veidrodį stovint gyvenamas nėra gražus, gyvenimas yra gražus su šeima, su draugai“, – kalbėjo Šventasis Tėvas.  „Kiek daug jaunų žmonių palieka namus, nes nemato galimybių, kiek daug tampa depresijos, alkoholio ir narkotikų aukomis. Kiek daug senyvų žmonių yra vieniši, neturi su kuo pasidalinti savo dabartimi, bei bijo, kad praeitis niekada nesugrįš.  Į šiuos iššūkis galite atsakyti savo buvimu su kitais. Jėzus kviečia jus priimti šį iššūkį ir stoti akis į akį su aplinkiniais. Nors tai gali kelti baimę, sekti Jėzumi yra aistringas gyvenimo nuotykis, suteikiantis prasmę mūsų buvimui ir paverčiantis mus bendruomenės dalimi. Nebijokite dalyvauti jo švelnumo revoliucijoje!“ – kalbėjo pontifikas.

Popiežius kalbą pabaigė ragindamas niekada nebijoti pasitikėti Jėzumi Kristumi, nes jis visada lydi tikinčiuosius – net tada, kai viską praryja liepsnos, jis yra pasiruošęs viską atstatyti. „Yra daug žmonių, kurie nori pasėti blogio piktžoles jūsų širdyse, tačiau jeigu patikėsime savo gyvenimus Viešpačiui, gerumo sėkla visada laimės.“

Susitikimo pabaigoje popiežių, iškeltomis rankomis, palaimino jaunimas, o  popiežius jaunimą.

Po susitikimo su popiežiumi mūsų aštuntokai neslėpė gerų emocijų ir visi džiaugėsi išskirtine galimybe išvysti popiežių Pranciškų.

Labiausiai įsiminė popiežiaus apsilankymas pas senus, sergančius, neįgalius ir jo kalba jaunimui. (Agnė Petrauskaitė 8d)

Man labai patiko pats renginys, buvo smagu pamatyti popiežių. (Evelina Dereškevičiūtė 8c)

Man labai patiko, kai į Katedros aikštę atvyko popiežius. Tas momentas buvo jaukus. Supratau, kad dar labiau tikiu Dievu ir, kad jis mano gyvenime tikrai labai svarbus (Miglė Kučinskaitė 8c)

Labai patiko susitikimas su popiežiumi ir žmonių reakcija jam atvykus. (Matas Juknelis 8d.)

Sujaudino popiežiaus dėmesingumas. Praeidamas pro minias noriai sveikinosi su žmonėmis, o sakydamas kalbą juokavo apie Lietuvos krepšinio komandas. (Evita Rožaitytė  8e)

Man didžiausią įspūdį paliko tokia didelė minia jaunų žmonių, kuriuos vienija vienas bendras dalykas- tikėjimas. (Meda Macijauskaitė 8c)

Man labiausiai įsiminėtai, kai popiežius priėjo prie ligonių ir palaimino. Patiko renginys ir popiežiaus paprastumas. (Aistė Nurutdinova 8b)

Patiko renginys, popiežiaus kalba ir kelionė autobusu. Tik nusibodo stovėti belaukiant popiežiaus. (Agnė Murauskaitė 8b)

Džiaugiuosi, kad pamačiau popiežių. Patiko dainuoti, buvo smagi ir linksma diena. (Meida Diliūtė 8c)