Pažintis su Mozūrijos kraštu

Visi su nekantrumu laukia vasaros, kuri tarsi praneša, kad atostogos jau visai čia pat, kad prasideda kelionių metas. Birželio 26 dieną Jono Totoraičio progimnazijos kolektyvas išvyko į tūkstančio ežerų kraštu pramintą Mozūriją. Akys tikrai negali nematyti šio Lenkijos šiaurės rytuose esančio krašto gamtos grožio, išlikusių istorijos ir architektūros paminklų.

Susipažinome su Gižycko miestu, aplankėme kryžiuočių pilį, kurioje įsikūręs 4* viešbutis, pasivaikščiojome po kalvą ant Niegocino ežero kranto, kur vietiniai numanomoje kankinimo Brunono mirties vietoje pastatė kryžių.

Visai netoli Rešelio įsikūrusiame mažesniame miestelyje pabuvojome Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo komplekse – barokinėje bažnyčioje su čia pat įsikūrusiu jėzuitų ordinu. Šventosios Lipkos vargonus sudaro apie 5000 vamzdžių, jie garsūs šventųjų figūrėlėmis, kurios juda užgrojus vargonams. Šių nuostabaus skambesio ir įspūdingos konstrukcijos vargonų muzikos pasiklausyti susirenka tūkstančiai keliautojų, klausėme ir mes. Mozūrijos kraštas, menantis kryžiuočių ordino laikus garsėja Rešelio pilimi. Aplankėme ir šią pilį, turėjome galimybę pabuvoti pilies požemiuose, apžiūrėti esančias ekspozicijas, pasivaikščioti Rytprūsių istorijos keliais.

Nors kelionės metu nuvažiavome ne vieną šimtą kilometrų, užlipome į kelis šimtus laiptelių turinčius pilių bokštus, namo grįžome geros nuotaikos ir su begale naujų įspūdžių.