Projektas „PenPal schools“

Šį pavasarį mūsų mokyklos 5- 8 klasių mokiniai dalyvavo tarptautiniame anglų kalbos projekte „PenPal schools“. Jo metu mokiniai 6 savaites nuolat bendravo su savo bendraamžiais iš viso pasaulio.

Užsiregistravę šiame projekte mokiniai buvo sugrupuoti kartu dirbti ir  bendradarbiauti su kitų šalių mokiniais. Kiekvieną savaitę mokiniai turėjo naują temą, pvz. maistas, Pop kultūra, istorija,  ir mokinių užduotis buvo dalintis abipuse patirtimi. Be to, mokiniai projekto forume galėjo nuolat bendrauti jiems rūpimais klausimais. Smagu, kad tokiu būdu užsimezgė daug naujų draugysčių. Daugelį mokinių nustebino faktas, kad jų bendraamžiai neturi Facebook paskyros, kadangi jų šalyse vaikams iki 14 metų tai yra draudžiama.

Taip pat užsimezgė ryšiai ir tarp anglų kalbą mokančių mokytojų, kurie siekia, kad jų mokiniai galėtų tobulinti savo anglų kalbos žinias. Taip 6b mokiniai pradėjo bendrauti per Messenger programėlę su Brazilija. Jie dalinosi patirtimi apie Lietuvos ir Brazilijos kultūras, maistą, šventes. 5a klasės mokiniai užmezgė ryšius su mokiniais iš Argentinos. Ir vieniems ir kitiems tai buvo puiki patirtis mokantis laiškų rašymo subtilybių. Mokiniai iš Norvegijos pristatė mūsų mokiniams skaidres apie savo šalį, o mūsų mokiniai savo nuostabiais darbais papasakojo jiems apie Lietuvą. Taip pat mokiniai džiaugėsi užsimezgusia draugyste su savo bendraamžiais iš Ispanijos bei Danijos. Tikimės, kad šie ryšiai tęsis ir kitais mokslo metais.

Buvo labai įdomu stebėti, kad šiais technologijų laikais, vaikai daug mieliau rašė laiškus ranka ir su dideliu nekantrumu laukė atsakymų. Tai buvo puiki patirtis, kurios metu vaikai išmoko bendradarbiauti, pasitikėti, kartais nusivilti dėl neištesėto žodžio ir džiaugtis supratus, kad visame pasaulyje vaikai yra tokie patys.

Mokytoja Rūta