IT komandos „DreamBusters“ išvyka į tarptautinį konkursą Ventspilyje

Progimnazijos komanda „DreamBusters“ Lapkričio 15-17 dienomis dalyvavo tarptautinio konkurso „Ventspils IT challenge 2017“ finaliniame etape Latvijoje, Ventspilyje. Komandos nariai: Evaldas Paltanavičius (8A), Domantas Grigaravičius (8A), Matas Sajatauskas (6C) ir IT mokytojas Nerijus Mašalaitis.

Pirmąją konkurso dieną, vakarėjant, moksleiviai atvyko į viešbutį. Tą patį vakarą dalyviai su mokytojais dalyvavo nuotraukų orienatcinėse varžybose, kuriose vaikštant po Ventspilį reikėjo surasti nuotraukose pavaizduotus objektus ir prie jų nusifotografuoti. Penkios geriausiai pasirodžiusios komandos buvo apdovanotos. Vėliau vyko vakaro užsiėmimai. Pagrindinis tikslas – susipažinti su naujais žmonėmis. Dalyviai turėjo susirasti žmogų iš kitos šalies ir su juo bendrauti pateikta tema bei sužinoti bendrus pomėgius ir skirtumus. Paskutinėje vakaro veikloje visi dalyviai buvo suskirstyti į 20 komandų. Komandos turėjo sugalvoti pavadinimą bei jį užrašyti neliečiant rašiklio. Kai šią užduotį pavyko įgyvendinti visoms komandoms, jų kapitonai ištraukė temas ir per 30 minučių komandos turėjo paruošti iki 3 minučių ilgio pasirodymą ištraukta tema. Geriausiai pasirodžiusioms komandoms atiteko organizatorių prizai. Vienoje iš komandų, kurios gavo apdovanojimus buvo ir mūsų mokyklos mokinys Matas Sajatauskas.

Kitą dieną, pavalgę pusryčius, dalyviai buvo nuvežti į vietos universitetą, kuriame reikėjo atlikti užduotis. Pirmoji užduotis – sukurti prezentaciją apie naujausius, jaudinančius, įdomius technologijų išradimus, pasaulinius prototipus. Prezentacijai paruošti leista rinktis iš kelių pateiktų programų. Šiai užduočiai buvo skirtos nepilnai dvi valandos. Po pietų pertraukos sekė kitos dvi užduotys. Antroji užduotis – sukurti internetinę svetainę arba blogą savo miestui ir/arba mokyklai. Atlikti užduotį dalyviai galėjo pasirinkdami programą savo nuožiūra. Užduočiai atlikti buvo skirtos 3 valandos. Paskutinėje užduotyje reikėjo sukurti 20-30 sekundžių stop kadrų animaciją. Animacijoje turėjo atsispindėti konkurso pavadinimą „Venstpils IT challenge 2017“. Kol mokiniai atlikinėjo užduotis mokytojai klausė paskaitas įvairiomis temomis ir vyko į ekskursiją prie radio teleskopo Irbenėje. Atlikę užduotis moksleiviai buvo parvežti į gyvenamąsias vietas, kur jų jau laukė mokytojai. Mokiniai pasidalino įspūdžiais su mokytojais ir išėjo į kitą pastatą, kuriame vyko koncertas, žaidžiami stalo žaidimai, dalyvaujama išmaniojoje viktorinoje apie IT bei kita veikla. Dalyviams koncertavo grupė iš Rygos „Carnival youth“. Taip pat, komandoms buvo išdalinti prizai už praeitos dienos veiklas.

Paskutinę dieną moksleiviai ir mokytojai vyko į ekskursiją. Dalyviai apžiūrėjo Ventspilio išmaniųjų technologijų centrą, Livonijos pilį, Ventspilio profesinio rengimo centą bei studentų bendrabutį. Pasibaigus ekskursijai vykome į apdovanojimų ceremoniją. Jos metu buvo apdovanotos geriausios komandos iš keturių klasių grupių bei  geriausio logotipo autorė, kuri yra iš Lietuvos. B (4-6 klasės) grupėje Lietuvos komanda buvo tarp prizininkių, o C (7-9 klasės) grupėje Lietuvos komanda laimėjo 1-ąją vietą. Deja, D (10-12 klasės) grupėje Lietuvos atstovų tarp prizininkų nebuvo. Marijampolės komanda savo grupėje pateko tarp TOP 10 komandų.

Komandos nariai susipažino su naujais žmonėmis ir gavo neįkainojamos patirties.

Mokyklos prezidentas Evaldas Paltanavičius