Košės diena

Spalio 10-ąją, minima Pasaulinė košės diena. Jau keletas metų iš eilės organizuojamoje šventėje šiemet dalyvavo 76 pirmų klasių mokiniai.

Mokiniai klausėsi pamokos apie sveiką mitybą, pusryčių svarbą ir rytą pradėjo maistingais košės pusryčiais.

Labai svarbu augantį ir nuolat besivystantį organizmą aprūpinti būtiniausiomis medžiagomis. Tam būtina reguliari mityba – trys pagrindiniai dienos valgymai bei užkandžiai prieš pietus ir prieš vakarienę. Pusryčiai ypač svarbus dienos valgymas – jei jie praleidžiami, po pietų vaikas jau jausis praradęs energiją, vaikai rizikuoja persivalgyti. Todėl būtina valgyti maistingus pusryčius, įtraukti visaverčius grūdinės kultūros produktus, pavyzdžiui, įvairias avižų ar grikių košes. Maistingi pusryčiai padės palaikyti pastovią energiją, todėl vaikams bus lengviau mokytis, susikaupti pamokoms.

 Sveika ir subalansuota mityba turėtų būti kiekvieno žmogaus kasdienybė. Įpročius keisti jiems įsisenėjus labai sunku, todėl manome, kad žiniomis apie sveiką mitybą  visų pirma, reikia šviesti pačius mažiausiuosius. Tikime, kad pirmaisiais metais įgytos žinios labai svarbios, todėl geru pavyzdžiu norime parodyti, kad košė – maistingas produktas, puikiai tinkantis pusryčiams ar dienos užkandžiui, suteikiantis energijos ir jėgų visai dienai.

Dėkojame UAB „Malsena Plius“ ir Marijampolės Visuomenės sveikatos biurui

Parengė sveikatos priežiūros specialistė Erika Jankauskienė