Paroda „Akmenukų pasakojimai“

 

Kartą savo vėjo prapūsta galva supratau, kad kiekvienas akmenukas turi savo istoriją. O gal kiekviena istorija turi savo akmenuką – dabar jau gerai nepamenu. Aišku viena: jei atidžiai paklausysi, bet ne tom ausim, kur puošia galvą, o truputį  kitokioms, nematomoms, gali tas istorijas išgirsti.

Netiki? Štai kartą nuėjau prie jūros ir prisirinkau akmenukų. Pilną kišenę. Grįžęs surikiavau juos ant stalo, prasiploviau tyla tas kitokias, nematomas ausis ir pasiruošiau klausytis. O kadangi moku greitai keverzoti teptuku, spėjau tas istorijas ir užrašyti.

Keistos tai istorijos. Kai kurios linksmos, kai kurios liūdnos, kai kurios – bent mano vėjo prapūstai galvai – išmintingos, o kai kurios beveik apie nieką. Bet nėra ko stebėtis: akmenukai juk skirtingi, tad ir jų istorijos skirtingos. Rinkis tą, kuri labiausiai patinka.“

      Aidas Jurašius. „Akmenukų pasakos“

Spalio 5 – 12 dienomis Jono Totoraičio progimnazijos bibliotekoje vyks paroda „Akmenukų pasakojimai“. Mokiniai nupiešė tai, ką jiems kuždėjo akmenukai. Išgirsti jų istorijas padėjo dailės mokytoja Eglė Jasiūnienė.

Kviečiame visus!