Kalbų savaitė

Rugsėjo 25 – 29d. mūsų progimnazija minėjo Europos kalbų savaitę. Ši savaitė jau tapo tradicija.
Jau pirmąją šios savaitės dieną mokinius pasitiko pasipuošusi mokyklos fojė. Mokinius ypač sužavėjo muzika pertraukų metu. O muzika buvo ypatinga- skambėjo dainos visomis Europos kalbomis. Beje, šios savaitės metu mokiniams nebuvo užduodami užsienio kalbų pamokų namų darbai.
Antradienį, Europos kalbų dieną, mokiniai buvo kviečiami į renginius. 4- 5 pamokų metu 7C klasės mokiniai dalyvavo integruotoje anglų kalbos- geografijos- muzikos- dailės pamokoje „Turkija Lietuvoje“. Tai buvo paskutinis projekto „Pažinkime Turkiją ir jos kultūrą“ susitikimas. Pamokoje dalyvavo Gokhan Kayim, turkas savanoris dirbantis Draygystės bibliotekoje ir mums gerai pažįstamas iš susitikimų pavasarį. Pamokos metu mokiniai kalbėjo apie Turkiją, klausė Gokhano pasakojimų apie jo šalį, išmokė svečią lietuvių liaudies dainą, šoko turkišką šokį ir pavaizdavo dviejų šalių draugystę piešiniais. Buvo smagu kalbėti trimis kalbomis apie geografiją.
6 pamokos metu 5-6 klasių mokiniai buvo pakviesti į viktoriną, kurios metu jie varžėsi komandose atlikdami įvairias užduotis apie Europos kalbas, šalis, tautas. Mokiniai turėjo puikų laiką, daug ką sužinojo, o suskaičiavus rezultatus, geriausieji apdovanoti.
O trečiadienį pasivaržyti susirinko septintokai ir aštuntokai. Čia karaliavo mūsų progimnazijoje mokomos užsienio kalbos. Vienu metu mokiniai turėjo galvoti keturiomis kalbomis- lietuvių, anglų, rusų ir vokiečių. Suskaičiavusi rezultatus, komisija paskelbė nugalėtojus, kurie buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis ir padėkos raštais.
Minėdami šią savaitę, užsienio kalbų mokytojos nori pabrėžti, kad užsienio kalbas mokytis labai svarbu, tačiau svarbiausias ir didžiausias turtas, kurį turime puoselėti ir branginti, yra mūsų gimtoji kalba.

Užsienio kalbų mokytojos