Puoselėjame taisyklingą kalbą

Lietuvos Respublikos Seimas 2017 m. yra paskelbęs Lietuvių kalbos kultūros metais. Jono Totoraičio progimnazijoje kovo 7 dieną vyko 5 klasių mokinių konkursas „Moki žodį – žinai kelią“, skirtas šiems metams paminėti. Džiugu, kad pasivaržyti su penktokais ir pasitikrinti savo žinias sutiko ir mokytojų komanda.

Konkurso dalyviai turėjo atlikti įvairias kūrybiškumo ir taisyklingos kalbos reikalaujančias užduotis: prisiminti kuo daugiau patarlių, sukurti pasakėčią, atpažinti kalbos klaidų iliustracijas, ištaisyti sakinius, suredaguoti tekstą, parinkti taisyklingus žodžius. Į pagalbą penktokams ir mokytojams skubėjo ekspertai – vyresniųjų klasių mokiniai. Visos komandos darbavosi labai uoliai. Taip pat konkurso metu peržiūrėtas ir nufilmuotas interviu, kuriame apie taisyklingą kalbą savo mintis išsakė mokyklos direktorė R. Zdanė bei kiti darbuotojai. Gerą nuotaiką padėjo palaikyti mokytojos A. Pečkienės paruošti dainininkai.

Konkurso pabaigoje visos komandos sulaukė apdovanojimų. Buvo išrinkti geriausi patarlių žinovai, kūrybiškiausia, tiksliausiai užduotis atlikusi, taisyklingiausiai kalbėjusi, sparčiausiai dirbusi komanda. Specialus apdovanojimas įteiktas ir mokytojams. Belieka tikėtis, kad visiems renginio dalyviams kalbos taisyklingumas visada bus svarbus.

Konkurso organizatoriai