Rugsėjo 1-osios šventė Jono Totoraičio progimnazijoje

Jau vasaros beliko tik vangus šešėlis,

Laukus nudažė spalvos gintarinės,

Ir vėl į suolus grįžti pakvietė rugsėjis!

 
Išaušus giedram rugsėjo 1-sios rytui, į Jono Totoraičio progimnazijos kiemą rinkosi daugybė šventiškai pasipuošusių mokinių, jų tėvų, pedagogų ir svečių. Prasideda nauji mokslo metai! Šie metai ypatingi, tai jubiliejiniai 45 –ieji šios mokyklos metai. Kiekvieno progimnazijos bendruomenės nario širdyje plazda lengvas nerimas pagalvojus apie tai, ką šie metai atneš naujo, įdomaus.
Visi nekantriai laukė nuskambant pirmojo mokyklinio skambučio, vėl kviečiančio ir mokinius, ir mokytojus į klases. Kai kuriems tai jau įprasta naujų mokslo metų pradžia, kitiems gi – labai svarbus etapas. Ypač pirmokėliams, kuriems tai didelė šventė.
Progimnazijos direktorė Renata Zdanė nuoširdžiai pasveikino visus susirinkusius bendruomenės narius su naujų mokslo metų pradžia, palinkėjo sėkmės žengiant mokslo keliu, atsakomybės. Į Rugsėjo 1-sios šventę visada atvyksta svečių. Šiemet savo apsilankymu mus nudžiugino Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda ir Marijampolės savivaldybės Tarybos narys Ramūnas Burokas.
Dar ilgai progimnazijoje skambėjo juokas, buvo dalijamasi įspūdžiais, jauniausi mokinukai nenustygo vietoje, pasakodami tėveliams, kiek daug naujo jie šiandien patyrė.
Pirmoji Mokslo ir žinių šventės diena praėjo. Dar laukia ilgi, turiningi, kupini veiklos metai.