Avangardas 2016

Birštono meno mokykla jau tryliktą kartą organizavo konkursą – festivalį tiems, kas domisi avangardine mada.
Avangardas – terminas, dažniausiai naudojamas kalbant apie asmenybes ar darbus, kurie yra novatoriški arba eksperimentiniai, ypatingai mene ir politikoje. Anot avangardistų, avangardas meta iššūkį tam, kas visuomenėje laikoma priimtomis ar nusistovėjusiomis meno, kultūros bei realybės normomis.
Tokį iššūkį metė Dizaino būrelio mokinės ir jų vadovės Audronė Albertynė ir Jolanta Sikorskytė-Klibienė, pademonstravusios rūbų kolekciją „Metų laikai“ konkurse-festivalyje „Avangardas 2016“ š.m. gegužės 14d. Kolekcija laimėjo II-ąją vietą ir buvo apdovanota diplomu bei laimėjimą patvirtinančia statulėle.
Avangardizmas Lietuvoje atsirado apie 1920m., o naujai atgimė apie 1990m. Tai visiškai atmetantis ir net sąmoningai griaunantis meno tradicijas reiškinys. Jis skelbia meno ir pasaulio revoliucines atsinaujinimo idėjas. Bendraminčių studijos „Neišmesk“ sukurta drabužių kolekcija“Žvaigždės“ tikrai paskelbė tokią revoliuciją Birštono kultūros centre ir sulaukė garsių žiūrovų aplodismentų. Konkurso vertinimo komisija paskelbė šią kolekciją teatrališkiausia, apdovanojo diplomu ir statulėle. Už aktyvų bendradarbiavimą ir nuoširdų bendravimą, už darbštumą ir idėjų įgyvendinimą, už ypač gražų pasirodymą scenoje dėkoju mokinėms:
Enrikai Uldytei,
Gabijai Nevulytei,
Viltei Klibaitei,
Gabrielei Ramaškaitei,
Vanesai Burokaitei,
Justei Vaičiulionytei.

Džiaugiamės ir dėkojame visiems šiame konkurse dalyvavusių mokinių tėvams už pritarimą mūsų sumanymams, už pagalbą kūryboje ir kelionėje,už moralinę ir materialinę paramą.

Pedagogė
Jolanta Sikorskytė – Klibienė