Konkursas „ADATA 2016“

Grožio kanonas Lietuvoje, mano manymu, irgi susijęs su meile gamtai: čia vyrauja papurę plaukai, veidas be makiažo. Natūralumas čia labai madingas. Reta lietuvė derina daugiau nei dvi spalvas. Ryškios spalvos atrodo ekstravagantiškai. Lietuvės – tikros Eglės žalčių karalienės. Ir tai- komplimentas. Esate arčiau gamtos, labai vertinate natūralumą. Galite tuo didžiuotis ir jaustis išskirtinės.

A. Vasiljevas

Marijampolės apskrities jaunųjų dizainerių konkurse „ADATA 2016“, vykusiame balandžio 28d., rūbų kolekcija „Metų laikai“ pelnė diplomą už idėjos originalumą.

Kolekcija buvo pradėta kurti šių mokslo metų pradžioje, kai keletas DIZAINO BŪRELIO kūrėjų dalyvavo ir Bendraminčių studijos “NEIŠMESK” veikloje bei mokėsi buitines atliekas panaudoti kūrybai. Buvo pritarta idėjai, kad net keletu atžvilgių yra naudinga savo kūrybinėje veikloje panaudoti tai, kas namuose tampa nereikalingu daiktu. Keletas mokinių savo draugus ir jų šeimas paragino apsivalyti gilesnes namų kerteles ir organizavo “Švaros savaitę”. Regis, tik to ir tereikėjo, kad iškiltų tikslas – modeliuoti iš senienų; pasipuošti “šiukšlėmis” (taip, kad niekas to neįtartų). Dviejų Jono Totoraičio progimnazijos pedagogių Audronės Albertynės ir Jolantos Sikorskytės-Klibienės idėja, sukurti kolekciją su minimaliomis finansinėmis išlaidomis, pavyko. Ir pavyko keturis kartus labiau nei buvo pirminis tikslas, nes aktyviausios mokinės sukūrė ne po vieną modelį, o keturis t.y. visiems metų laikams.

Kolekcija „Metų laikai“ originali dar ir tuo, kad kiekvienas jos modelis atspindi kūrėjo simpatiją kažkam aplinkoje, gamtoje… ir tai atsikartoja metų laikų rūbuose. Pvz. drugeliai, gėlės, lapai, krituliai ir t.t. Būtent tai ir atspindėjo šio konkurso organizatorių teiginį, kurį apibūdina žinomiausio mados istoriko A. Vasiljevo žodžiai.

Pedagogė

Jolanta Sikorskytė – Klibienė