Edukacinis renginys „Pakvieskime Kalėdas į savo namus“

Gruodžio 17 dieną Jono Totoraičio progimnazijoje vyko projekto

„Pakvieskime Kalėdas į savo namus“ edukacinis renginys. Šio užsiėmimo metu mokyklos bendruomenė, kartu su miesto svečiais gilinosi į Advento, šv. Kūčių ir Kalėdų papročius, susipažino su to laikotarpio burtais, spėjimais, klausėsi Advento dainų. Šventinę renginio nuotaiką stiprino kartu atliekamos giesmės.

Tarp šio laikotarpio tradicijų išskirtinę vietą užima Advento vainikas.

Praktinėje dalyje kūrybines idėjas realizavo gamindami  Adventinius vainikus, į juos įpindami gamtines medžiagas, kurios turi simbolinę prasmę Advento vainikui. Tėvų ir vaikų bendras darbas kuriant Adventinį vainiką, stiprino bendradarbiavimą, šiltą bendravimą, kūrė nuoširdžius tarpusavio santykius, lavino estetinį skonį.

Kūrybinių dirbtuvių galutinis rezultatas nustebino ir pačius dalyvius. Kiekviena šeima į savo namus išsinešė geras emocijas, žinias apie šv. Kūčių vakarui skirtus burtus, spėjimus ir savo rankų darbo namų puošmeną –  Adventinį vainiką.

Renginio metu dalyviai galėjo pažvelgti į savo širdies gelmes, pabūti su šeimos nariais, mokyklos bendruomene, paprasčiausiai niekur neskubant pasišnekučiuoti su vaikais, pažvelgti į kasdienybę kitu žvilgsniu.

Projekto vykdytojai: Jono Totoraičio progimnazijos mokytojai  Lina Šuliakauskienė, Aušra Petkevičienė, Reda Šlektavičienė, Rita Mazurkevičienė.