Panevėžyje įvyko pirmasis respublikinis kolekcijų konkursas „KALĖDINĖS ŽVAIGŽDĖS“.

2015m. gruodžio 12d. Panevėžyje įvyko pirmasis respublikinis kolekcijų konkursas „KALĖDINĖS ŽVAIGŽDĖS“. Šiame konkurse dalyvavo 5-6 klasių mokinės ir pedagogės Jolanta Sikorskytė-Klibienė bei Audronė Albertynė. Atsakingas bendradarbiavimas, kruopštus idėjinis darbas ir atkaklus bendro tikslo siekimas pelnė prizines vietas. Darbštuolių Gabijos ir Viltės (6e); Enrikos (6d); Vanesos, Justės ir Gabrielės (5d) sukurta kolekcija „TAPATUMAS“ laimėjo II-ąją vietą. Kūryba bei kruopštumu Samanta, Deimantė, Augustė, Austėja, Agnė, Karolina, Emilija (5d) sukūrė kolekciją „NUO KAILIO IKI TIULIO“ ir laimėjo III-ąją vietą.

Jau šešerius metus Enrika ir Viltė, penkerius metus Justė ir Gabija su vadove Jolanta kuria rankdarbius iš buitinių atliekų ir siekia įrodyti, kad iš šiukšlių galima sukurti gražių ir buičiai bei sau reikalingų dirbinių, kad dalelė metamų į šiukšliadėžę atliekų yra nuostabi priemonė kūrybinėje veikloje. Šiais mokslo metais, kuriant eksponatus parodai „Eglės kitaip“, gimė idėja sukurti gyvas Kalėdų egles. Tačiau ši idėja galbūt būtų likusi neįgyvendinta (kartais idėjos neatranda tikslo ir žūsta), jei draugiškas bendravimas su pedagoge Audrone nebūtų įžiebęs tikslo ir subūręs bendraminčių mergaičių grupę „Neišmesk”. Audronės Albertynės gebėjimas sudominti dizaino būrelio mokines modelių kūrimo darbu nuo kostiumo kūrimo iki jo demonstravimo padėjo sukurti dvi kolekcijas iš skirtingų buitinių atliekų.

Dėkojame Jono Totoraičio progimnazijos direktorei už sudarytas sąlygas grupei “Neišmesk” vykti į konkursą Panevėžyje. Džiaugiamės bendradarbiavimu su mokinių tėvais ir pagalba kelionės metu. Kai rūpestis parengti 13 modelių demonstravimui Panevėžio Kino centre “Garsas” buvo nuoširdžiai, dėmesingai pasidalintas bei atliktas mamyčių, pedagogių ir net vienos močiutės, tai beliko tik džiaugtis nuostabiais darbo rezultatais, nejaučiant jokio nuovargio. Ačiū tiems, kas su mumis, kas mūsų darbais žavisi ir nesa abejingas gamtos taršai.

 Bendraminčių grupės “NEIŠMESK” vadovės

Jolanta Sikorskytė-Klibienė

Audronė Albertynė