Viktorina, skirta Europos kalbų dienai

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europa. Europos kalbų diena siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų.

Rugsėjo 29 d. Europos kalbų diena buvo paminėta ir Jono Totoraičio progimnazijoje. Pradinukai ruošė plakatus, kuriuose greta gyvūnų nuotraukų skirtingomis kalbomis pateikė gyvūnų pavadinimus bei balsų pamėgdžiojimą. 5-6 klasių mokiniai anglų kalbos pamokų metu darė plakatus  su frazeologizmais anglų bei lietuvių kalbomis.

Pasibaigus pamokoms, progimnazijos aktų salėje vyko 7-8 klasių Europos kalbų viktorina. Tarpusavyje varžėsi keturios komandos, kurios atsakinėjo į įvairiomis kalbomis pateiktus klausimus. Dalyvių atsakymus vertino komisija. Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo ir nugalėtojas – tai „Žaliųjų“ komanda, kuriai buvo įteiktas 1-osios vietos diplomas. Viktorinos dalyviai susidomėję stebėjo 8d klasės mokinių vaidinimą anglų kalba.

Šią dieną progimnazijos mokiniai patyrė, jog kalbėti savo kalba yra svarbu, tačiau būtina mokėti ir bent kelias kitas užsienio kalbas.