Ekskursija į Aukštaitijos nacionalinį parką

2015 m. birželio 2 dieną 6C, 7B ir 7D klasės mokiniai išvyko į dviejų dienų ekskursiją po Aukštaitijos nacionalinį parką. Ekskursija prasidėjo ankstyvą rytą su puikia nuotaika. Pilnutėlis 59 vietų autobusas pajudėjo Molėtų link.

Pirmoji vieta, kurią nutarėme aplankyti – Lietuvos etnokosmologijos muziejus. Buvo labai įdomu klausytis gido pasakojimų apie žvaigždes, planetas. Pakilome į įspūdingą apžvalgos aikštelę, kurios aukštis daugiau nei 50 metrų. Gėrėjomės nuostabiai Molėtų apylinkių vaizdais.

Sekantis objektas – Dangaus šviesulių stebykla. Gidas, vardu Jonas, labai vaizdingai pasakojo apie senovės žynius ir jų veiklą naudojantis dangaus galiomis. Itin įdomu buvo klausytis apie horoskopus ir jų reikšmes.

Toliau vykome į Molėtų skulptūrų parką. Gėrėjomės gražiomis skulptūromis, unikaliu parku.

Turiningai praleidę laiką atvykome į nakvynės vietą – sodybą Duobys. Ši sodyba yra pritaikyta aktyviam poilsiui. Gausu įvairių pramogų – supynių, tinklinio, futbolo, krepšinio aikštelės. Laukė karšta pirtelė ir bendra vakarienė.

Sekančios dienos ryte išvykome į žvejų ir medžiotojų muziejų Mindūnuose. Didelį įspūdį paliko Antano Truskausko medžioklės trofėjai nuo lūšies iki begemoto. Žvejybos muziejuje susipažinome su senovės žvejo gyvenimu ir žvejybos būdais.

Toliau vykome į Strigailiškio kaimą, kur yra įsikūręs Romnesos šakočių kepimo cechas. Jaukioje aplinkoje lauke, mėgavomės šviežiu šakočiu, arbata. Stebėjome kaip kepamas šakotis ant laužo, klausėmės technologės pasakojimų apie kepimo procesą ir šakočio istoriją. Įdomiausia buvo patiems prisidėti prie šakočio kepimo pilant tešlą.

Ir paskutinė vieta kurią aplankėme, tai Ladakalnis. Nuo šio kalno atsiveria įspūdingas vaizdas, matosi net 6 ežerai, labai graži gamta.

Pavargę, tačiau labai laimingi ir kupini teigiamų emocijų keliavome namo.

Esame labai laimingi ir dėkingi savo auklėtojams Mindaugui Jaruševičiui, Egidijui Milešinui, Nerijui Mašalaičiui, bei bibliotekininkei Ramunei Baltramonaitienei už nuostabią ekskursiją…