Renginiai skirti Pasaulinei Žemės dienai

Kiekvienais metais kovo 20 d. minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20–21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba – Atkuriamasis Seimas 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.
Žemės dienos tikslas – ne tik atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į aplinką, klimato atšilimo keliamas problemas, neatsakingą vartojimą, bet ir skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi ir kiekvieną dieną.
Jono Totoraičio progimnazijoje Pasaulinei žemės dienai paminėti buvo organizuota integruota 7 klasių geografijos ir biologijos viktorina „Mes žemės vaikai“, 4c klasės mokinės Skaivos Leimonaitės piešinių paroda „Mano svajonių paukščiai“ bei fotografijų paroda „Žemė – mūsų planeta“.
Viktorinos metu septintų klasių mokiniai atsakinėjo į klausimus ir atliko įdomias užduotis, visos klasės atsakinėjo greitai ir parodė puikias savo žinias apie mus supantį pasaulį. Geriausiai sekėsi 7e klasės komandai, kuri iškovojo pirmąją vietą, antra vieta atiteko 7c klasei, o trečiąją vietą iškovojo 7b klasė.
Visi džiaugėsi, kad turi galimybę nors šiek tiek prisidėti prie Žemės, kuri visuomet teikia jėgų, stiprybės ir malonių pojūčių, išsaugojimo.