Projektas „Suvalkietiškos Užgavėnės su pavasario linksmybėmis“

Viena iš linksmesnių švenčių Lietuvoje yra Užgavėnės. Užgavėnės – žiemos pabaigos šventė, mėsos apsivalgymo diena, nes prieš ilgą pasninką kiekvienas norėjo iki soties prisivalgyti mėsos. Kiekvienas šventės elementas turėjo gilią simbolinę bei maginę prasmę. Pagrindinis dėmesys buvo nukreiptas į apeigas, tariamai turinčias išvaryti žiemos demonus ir pažadinti iš miego šalčio sukaustytą žemę, suteikti jai derlingumą. Seniau ši šventė buvo švenčiama beveik savaitę prieš gavėnią. XX a. pr. kai kuriose Lietuvos vietose Užgavėnės buvo švenčiamos tris dienas – sekmadienį, pirmadienį, antradienį.
Vasario 12 d. Jono Totoraičio progimnazijoje vyko ilgalaikio projekto „Suvalkietiškos Užgavėnės su pavasario linksmybėmis„ skirto 6 klasių mokiniams, mokyklos bendruomenei bei svečiams, baigiamasis renginys. Šią dieną progimnazijos šeštų klasių mokiniai ir svečiai iš „Ryto“ pagrindinės mokyklos paraginti ir palaikomi klasių auklėtojų rinkosi į aktų salę pasipuošę pačių pasigamintomis kaukėmis. Dar tiek kaukėtų persirengėlių nėra buvę Jono Totoraičio progimnazijoje. Kiekvienas persirengėlis vaizdavo tai, kas jam labiausiai patiko, ką geriausiai pavyko įkūnyti. Šventės metu kompetentinga komisija vertino ir rinko: išradingiausią, linksmiausią, aktyviausią, kūrybiškiausią, išmintingiausią klasių komandas.
Ačiū projekto organizatorėms progimnazijos mokytojoms: Linai Šuliakauskienei, Aušrai Petkevičienei, Redai Šlektavičienei ir Ritai Mazurkevičienei už Užgavėnių tradicijų puoselėjimą ir sėkmingą projekto įgyvendinimą.