Projektas. Europos visuomenė viduramžiais.

Viduramžių laikotarpio palikimas, stebinantis savo verte ir didybe, yra reikšmingas visoms šiuolaikinio gyvenimo sritims. Jis įkvepia menininkus, mokslininkus, išradėjus, fantastikos kūrėjus; gyvuoja žmonijos tradicijose, apeigose, kasdieniame gyvenime. Viduramžių pažinimas praturtina kiekvieną, padeda suprasti aplinkinį pasaulį, leidžia sėkmingai jame veikti. Praeitį galime pažinti ne tik mokydamiesi karų, revoliucijų, religijų istorijos, valstybių santykių su kaimynais problemas, bet ir pasigilindami į žmogaus kaip pagrindinio istorijos kūrėjo ir dalyvio kasdienį gyvenimą, buitį, verslus.
Temai  „Europos visuomenė viduramžiais“ 8 – ose klasėse atskleisti, mokiniai atliko  projektinį darbą. Dirbo grupelėse, paruošė pristatymus temomis:
–          „Viduramžių apranga XXIa. žmonių akimis“;
–           „Viduramžių mityba XXIa. žmonių akimis“;
–          „Gyvenimas pilyje. Riterių turnyrai XXIa. žmonių akimis“;
–          „Viduramžių miestai ir miestiečių užsiėmimai XXIa. žmonių akimis“;
–          „Viduramžių kaimas.Valstiečių darbo įrankiai“ XXIa. žmonių akimis“.
Mokiniai stengėsi paaiškinti viduramžių ūkio ypatumus, palyginti įvairių visuomenės sluoksnių kasdienį gyvenimą viduramžių Europoje su XXI a. žmonių gyvenimu. Mokiniai rinko informaciją iš įvairių istorijos šaltinių, internetinių tinklalapių.
Visų aštuntų klasių mokiniai projekte dalyvavo aktyviai, dirbo draugiškai ir kūrybingai. Noriu pasidžiaugti puikiais 8 a ir 8 c klasių mokinių darbais. Temą „Viduramžių miestai ir miestiečių užsiėmimai XXIa. žmonių akimis“ puikiai atskleidė 8d mokiniai : Rasa, Laura, Mantas.
Ačiū visiems aštuntokams už gražias idėjas, ilustracijas, gyvą pristatymą.
 

Istorijos mokytoja

Aurelija Vinciūnienė

[nggallery id=89]