Jono Totoraičio progimnazijoje vyko projektas „Sveikesnio pasirinkimo link“

Lietuvos sveikuolių sąjunga, bendradarbiaudama su visuomenės sveikatos biurais ir švietimo įstaigomis, šiuo metu įgyvendina LR Vyriausybės patvirtintą Sveikatingumo metų visuomenės sveikatos stiprinimo priemonių planą ir vykdo projektą  „Sveikesnio pasirinkimo link“.
Pagrindinis projekto tikslas – skatinti sveiką gyvenseną, ugdyti sveikos gyvensenos įpročius Lietuvos mokyklų bendruomenėse. Tai –  tarptautinio pilotinio projekto, vykdyto 2011 m. Šiauliuose kartu su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje, patobulintas ir pakoreguotas tęsinys.
Marijampolėje pasirinkta  Jono Totoraičio progimnazija. Projekto metu progimnazijos  bendruomenėje buvo rengiami praktiniai sveikos gyvensenos mokymai mokiniams, pedagogams, progimnazijos darbuotojams.
2014-10-14- 2014-10-19  12 valandų mokymai mokiniams  „Laisvės kodas”.  Mokiniai patrauklia aktyvių ir loginių žaidimų forma praktiškai buvo mokomi atminties ir susikaupimo gerinimo metodų, atsipalaidavimo, stresų ir neigiamų emocijų valdymo technikų, sveikos mitybos kultūros, fizinių pratimų, koreguojančios gimnastikos, atpalaiduojančių kvėpavimo, juoko, garso, muzikos ir šokio technikų, grūdinimosi principų.
2014-10-13–204-10-19 30 valandų „Sveikatos mokykla“ pedagogams, progimnazijos personalui. Suaugusiems skirti mokymai pritaikyti prie šių dienų žmonių gyvenimo ritmo, darbinio užimtumo ir poreikių, siekiant parodyti, jog ir šiuo laikmečiu, kai visi skubame ir bėgame, galime gyventi darnoje tiek su savimi, tiek ir su aplinka, atsikratę senų stereotipų ir neteisingų nuostatų. Mokymų metu dalyviai supažindinti su pagrindiniais sveikatingumo principais  ir praktiškai mokyti kaip to siekti: kasdieninėmis rytinėmis mankštomis, grūdinimosi praktikomis, sveika mityba, kvėpavimo ir savireguliavimo pratybomis. Per mokymus dalyviai mokėsi pažinti save, pasitikėti savimi, analizuoti savo pojūčius, kontroliuoti neigiamas emocijas, įveikti nerimą, depresiją, įtampą, nemigą, įvairius skausmus ir sutrikimus, sustiprinti širdies-kraujagyslių, virškinimo, kvėpavimo, šalinimo, lytinės, judėjimo sistemų funkcijas, išlaikyti save energingą ir pakilios nuotaikos, tinkamai valgyti, atsipalaiduoti ir susikoncentruoti, gerbti ir mylėti save bei aplinkinius, pagreitinti socialinės adaptacijos šeimoje ir kolektyve problemų sprendimą, sėkmingiau spręsti šeimos problemas, pasitikėti savimi ir nebijoti daryti klaidų.
Projektą „Sveikesnio pasirinkimo link“   Jono Totoraičio progimnazijoje finansavo Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (LR sveikatos apsaugos ministerijos lėšos), Lietuvos sveikuolių sąjunga.
Ačiū visiems dalyviams: 8 klasių mokiniams, progimnazijos darbuotojams ir  sveikatos mokytojams Sveikuolių sąjungos prezidentui Dainiui Kepeniui ir Sveikuolių sąjungos viceprezidentui Eligijui Valskiui.
 
[nggallery id=84]