Priešgaisrinės gelbėjimo ir civilinės saugos pamokėlė

Š.m. rugsėjo 18d.  2a klasėje (mokyt. Odeta Romanova) lankėsi Marijampolės apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus specialistai ir vedė pamokėlę.
Pirmiausia mokiniai buvo suskirstyti į dvi komandas, išrinkti jų kapitonai. Jie gavo skiriamuosius ženklus – atšvaitus ant rankų. Tada pačios komandos išsirinko pavadinimus:“ Lietuva“, „ Brazilija“.
Po to prasidėjo mokomosios varžybos. Pirmoje rungtyje reikėjo suskirstyti daiktus į krūveles, kuriuos galima laikyti namuose ir kuriuos ne. Geriau sekėsi „Lietuvos“ komandai.
Antroji rungtis buvo mįslės apie gamtos reiškinius. Jos metu virė įnirtinga kova ir baigėsi lygiosiomis.
Kad truputį mokiniai pailsėtų, buvo pasakojama kaip reikia elgtis griaustinio ir žaibo metu, būnant įvairiose vietose. Mokiniai galėjo išsakyti savo patirtį ir nuomonę šiuo klausimu.
Po pertraukėlės  vėl grįžo į rungčių etapą. Trečioji užduotis buvo patarlės apie gamtos reiškinius. Mokiniai gavo dvi krūveles lapų: vienoje patarlės pradžia , kitoje patarlės pabaiga ir reikėjo teisingai jas sudėti. Antrokėliams  ši užduotis buvo nelengva. Jie bandė įvairiai dėlioti, ginčijosi, tarėsi, kol galų gale sudėliojo, tačiau ne visas teisingai. Už teisingus atsakymus buvo skiriami 2 taškai. Šią rungtį vėl laimėjo „Lietuva“.
Paskutinėje užduotyje reikėjo išspręsti kryžiažodį. Buvo nupiešti paveikslėliai , tereikėjo  surašyti taisyklingai jų pavadinimus. Aišku , reikėjo pasukti galveles kaip tuos daiktus teisingai pavadinti. Mokiniai labai skubėjo, norėjo nugalėti ir dėl šių priežasčių pridarė klaidų  abi komandos. Tačiau geriau sekėsi “Lietuvos“ komandai. Pabaigoje pamokos žiūrėjo mokomąjį filmuką apie gaisrus. Vėliau mokiniai atsakinėjo į klausimus apie gaisrą. Už teisingus atsakymus gavo asmeninius prizus. Kol žiūrėjo filmuką, buvo  suskaičiuoti rezultatai.  Rezultatu 40 – 28 laimėjo „Lietuva“. Nors mokiniai varžėsi komandomis ir nugalėjo „Lietuvos“  nariai, tačiau dovanėlių gavo visi mokiniai ir mokytoja. Mokiniams buvo išdalinti  atšvaitai, tamsoje šviečiantys lipdukai, liniuotės, kalendoriukai. Mokytojai paliktos dvi knygelės apie saugų eismą ir atšvaitas.  Visi liko labai patenkinti ir džiaugėsi gavę dovanų ir  daug naudingos informacijos. Ačiū Marijampolės apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus specialistams.

Odeta Romanova

[nggallery id=75]