Edukacija mokyklos bendruomenei „Velykų belaukiant”

Paskutinis sekmadienis prieš Velykas – Verbų sekmadienis, kuriuo prasideda Didžioji savaitė. Tą dieną prisimenamas garbingas Kristaus įžengimas į Jeruzalę. Šiam įvykiui atminti bažnyčioje imtos šventinti verbos.
Suvalkijoje seniau tikrąja verba buvo laikomas vien kadagys. Šiandien paplitusios ir Vilniaus krašto verbos – tai ant sauso medinio kotelio iš vienos pusės ar aplinkui tvirtai supinta spalvinga rykštė, įvairaus rašto, susidedančio iš savitai derinamų įvairiaspalvių džiovintų augalų, sausučių žiedelių, nudažytų skiedrelių, su viršūnėje įpintu pilkų ar žaliai dažytų ežerinių smilgų kuokštu.
Prieš pat Verbų sekmadienį, 2014 balandžio 10 dieną, Jono Totoraičio progimnazijos mokytojos  Rita Mazurkevičienė, Lina Šuliakauskienė, Aušra Petkevičienė ir Reda Šlektavičienė pakvietė mokyklos bendruomenę ir jos svečius į edukacinį užsiėmimą  ,,Velykų belaukiant“, kurio metu dalyviai susipažino su Verbų sekmadienio tradicijomis ir papročiais, gilinosi į verbų rišimo techniką. Dalyviai išgirdo ,, lalavimus” ir sūpuoklines dainas, kurias atliko 7 b klasės mokinės Rūta Šermukšnytė, Ingrida Valčeskaitė, Indrė Valiukaitė, Erika Degutytė.
Susipažinę su verbų rišimo technika, kilme ir paplitimu, visi užsiėmimo dalyviai noriai gaminosi verbas, kurias puošė Velykų simboliu – pačių iš popieriaus karpytu margučiu. Kiekviena surišta verba buvo savita. Ji atspindėjo rišėjo nuotaiką, būdą ir gebėjimus.
Tikimės, kad prisiminti papročiai, išgyventos geros emocijos ir įgyta patirtis ilgam išliks kiekvieno dalyvio atmintyje bei padės plėtoti tradicinius vertybinius santykius bendruomenėje.
Projekto ,,VELYKŲ BELAUKIANT“ vykdytoja – Rita Mazurkevičienė
[nggallery id=56]